İsrail ile Hamas arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor

İsrail, son kara harekâtını desteklemek amacıyla savaş uçaklarını harekete geçirdi. Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliye’de bulunan Hamas hedefleri vuruldu.

İsrail kara birliklerinin ilerlediği doğu Refah’ta da ordu, Givati Tugayı’nın bir dizi tünel ve roketatar tespit ederek imha ettiğini açıkladı. 

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Zeytun mahallesinde, Filistinli direnişçilerin öldürüldüğü ve yakın çatışmanın yaşandığını bildirdi.

Yoğunlaşan İsrail askeri saldırıları nedeniyle son bir gün içinde onlarca Filistinli sivili öldürdü.

HAMAS AÇIKLAMA YAPTI

Hamas’ın Telegram hesabından yapılan yazılı açıklamada, Cibaliye Mülteci Kampı’nın doğusunda yaşanan çatışmalara ilişkin bilgi verildi.

Hamas’ın, kampın doğusundaki İsrail askerlerini havan toplarıyla hedef aldığı aktarılan açıklamada, İsrail ordusuna ait Merkava tipi bir tankın Yasin-105 roketiyle vurulduğu, tankın alev aldığı, içindekilerin de öldüğü ve yaralandığı kaydedildi.

Merkava tipi bir tankın daha vurulduğu belirtilen açıklamada, İslami Cihad Hareketi’nin silahlı kanadı Kudüs Seriyyeleri ile işbirliği içinde ağır kalibreli havan topları kullanılarak Zeytun Mahallesi’nin güneyindeki 8. Cadde ve 10. Cadde’de İsrail askerlerinin hedef alındığı ifade edildi.

İsrail ordusu, savaş uçakları ve toplarla Cibaliye Mülteci Kampı’na yoğun saldırılar düzenliyor. Kampta bulunan binlerce Filistinli Gazze kentinin batısına göç etmeye çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x