Özel-Erdoğan görüşmesi 1,5 saatin ardından sonra erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan’a Mustafa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş eşlik etti.

Erdoğan ve Elitaş’ı CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Milletvekili Namık Tan karşıladı. İkili Genel Merkez’e girerken tokalaşacak poz verdi ve gazetecileri selamladı. Erdoğan ve Özel karşılamanın ardından Özel’in 12’nci kattaki makam odasına çıktı.

CUMHURBAŞKANLIĞI HELİKOPTERİ EŞLİK ETMEDİ

Erdoğan’ın gelişinden kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan bayrak göndere çekildi. Erdoğan’ın ziyaretine Cumhurbaşkanlığı helikopterinin eşlik etmemesi ve konvoyundaki araç sayısının her zamankinden daha az olması dikkat çekti.

Erdoğan-Özel görüşmesinde Hakkari’ye kayyım atanması, emekli maaşları, asgari ücret, Adalet Bakanlığı önünde adalet nöbetini sürdüren Emine Şenyaşar’ın talepleri, Osman Kavala ve Gezi tutuklularının hukuki durumu, çiftçilerin ekonomik sorunları gibi konu başlıklarının yer alması bekleniyor.

AK Parti ve CHP genel başkanları 2016’dan sonra ilk kez 2 Mayıs 2024 günü bir araya gelmişti. Bu görüşmenin ardından Erdoğan’ın da CHP’ye bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmişti. Erdoğan, en son 18 yıl önce Başbakanlığı döneminde, CHP Genel Merkezi’nin yeni binasının açılışı sebebiyle o dönemki Genel Başkan Deniz Baykal’ı ziyaret etmişti.

Recep Tayyip Erdoğan ve Deniz Baykal (Fotoğraf: AA Arşiv)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x